گروه صنعتی لابل تولید کننده سقف کشسان

نورپردازی سقف کشسان مقاصد متفاوتی را دنبال می کند . مهمترین کاربرد نورپردازی سقف در ابتدا تامین نور محیط اتاق می باشد . در مرحله دوم برای تکمیل زیبایی و درخشش سقف کشسان می توان از انواع نورپردازی استفاده نمود.بسته به نوع پارچه انتخابی شما می توانید تکنولوژی نورپردازی مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در بعضی از موارد در یک سقف به دلیل قدرت نفوذ نور تنها می توان از یک نور پردازی خاص استفاده نمود . در موارد دیگه بسته به سلیقه طراح داخلی با توجه به نور محیطی و نوع دکوراسیون داخلی فضا می توان از انواع نورپردازی سقف کشسان یکی را برگزید.

در ادامه در مورد انواع نورپردازی صحبت میکنیم و شرح خواهیم داد که هر یک مناسب برای چه محیط و چه نوع سقف کششی هستند.

نورپردازی فیبر نوری

یکی از مدرن ترین روش های نورپردازی استفاده از فیبر نوری است. نورپردازی فیبر نوری در سقف کشسان لاکر با رنگ های تند و تیره  بیشترین کاربر را داراست. رشته های فیبر به یک منبع تغذیه متصل می شوند و در فضای سقف به فواصل مشخص نصب می شوند. با اتصال منبع به درایور میتوان ترکیب رنگی را در نقاط فیبر نوری ایجاد نمود.

در استفاده از فیبر نوری باید به چند نکته توجه کنید. اول اینکه رشته های فیبر را خم نکنید و برش و آسیب به آنها نرسانید چون خاصیت آینه ای خود را از دست میدهند . از فیبر نوری بیشتر در سقف کشسان ستاره ای استفاده میشود که دکور مناسبی برای فضاهای خصوصی از جمله اتاق پذیرایی , دکوراسیون اتاق خواب, دکوراسیون استخر و ... می باشد . علاوه بر این به یمن مکانیسم ساخت فیبر های نوری کاملا در مقابل رطوبت مقاوت هستند و می توان آنها را در محیط های مرطوب مانند استخر استفاده نمود.

نورپردازی فیبر نوری

نورپردازی کریستال

در نورپردازی کریستال (سواروسکی) با توجه به بدنه چند وجهی کریستال , تابش نور جلوه ویژه ای به سقف می بخشد.معمولا از نورپردازی کریستال در سقف کشسان  تک رنگ استفاده می شود یا  با ترکیب با رشته های فیبر نوری سطحی شکیل و ستاره ای را به ارمغان می آورد. کریستال ها  از دو جنس پلاستیکی و شیشه ای و از 8 تا 16 تراشه  در بازار موجود هستند. کریستال مصرف برق بسیار پایینی دارند , هر 20 شاخه حدود 2 آمپر برق مصرف میکند و از خود گرما نمی دهد و ضد بخار و رطوبت است.

نورپردازی کریستال

نورپردازی RGB

در  هر یک متر از  نورپردازی RGB  حدود یک و نیم آمپر برق مصرف میکند . قابلیت تولید هفت رنگ را دارد و به منبع تغذیه و درایور متصل است. برای تغییر رنگ ها از یک کنترل از راه دور استفاده می شود که میتوان ترکیبی از رنگ و تک رنگ را انتخاب نمائید. از نورپردازی RGB در سقف ترنسپرنت یا سقف چاپی با طرح کهکشان کارایی بیشتری دارد.

 

نورپردازی SMD

نورپردازی led بیشتر در مکان هایی استفاده می شود که نیاز به یک نور تک رنگ باشد.ال ای دی در هر نوع سقفی که قابلیت نور پردازی داشته باشد  قابل استفاده است  اما در سقف هایی که گذر نور در آنها بسیار کم است مثل سقف لاکر مشکی بهتر است از این نوع نورپردازی استفاده نشود.

 

نورپردازی لوستر و هالوژن

در سقف کشسان می توانید از هالوژن و لوستر های زیبا به سلیقه خودتان نیز استفاده کنید .در نصب هالوژن از براکت های مخصوص و پلتفرم برای فیکس کردن هالوژن به سقف استفاده می شود. از این نوع نورپردازی در انواع سقف کشسان می توان استفاده نمود.

نورپردازی با لوستر


ارسال دیدگاه