گروه صنعتی لابل تولید کننده سقف کشسان

ممکن است پس از آشنا شدن با پدیده سقف کشسان سوال های بسیار زیادی در ذهن شما به وجود آمده باشد و شاید اولین سوالی که در ذهن شما خطور کرده است این باشد:سقف های کشسان از چه موادی ساخته می شوند؟

مختصری درباره مواد سازنده سقف کشسان


در این پست به تشریح مختصر مواد سازنده این پدیده خواهیم پرداخت.با ما همراه باشید!

(PVC)پلی وینیل کلراید


پلی وینیل کلراید یا به اختصار پی وی سی که به عنوان سومین محصول پلیمر پلاستیک ترکیبی تولید شده در جهان می باشد که ماده اصلی تشکیل دهنده سقف های کشسان است.

شاید ممکن است زمانی که با نام پی وی سی رو به رو می شوید به یاد لوله،پنجره و در ساختمان بیافتید.حق دارید،پی وی سی مواد سازنده این عناصر ساختمانی نیز می باشد،اما پی وی سی به کار رفته در این عناصر با سقف کشسان متفاوت است.


انواع پی وی سی

  •     پی وی سی سفت(RPVC)
  •     پی وی سی قابل انعطاف(FPVC)

 

 

جنس سقف کشسان

 

 

در و پنجره های ساختمان همانطور که حدس زدید از پی وی سی سفت ساخته می شوند که به هیچ عنوان انعطاف پذیر نیستند اما در عنصرساختمانی مانند لوله پی وی سی که پیشتر از آن نام بردیم ممقداری روان کننده به کار برده می شود که لوله را کمی انعطاف پذیر می کند.

اگرچه ماده اصلی تشکیل دهنده پارچه سقف های کشسان پی وی سی است،اما این با این حال از 90 درصد پی وی سی ، 5 درصد  پلاستیک سایزر یا همان روان کننده و 5 درصد افزودنی های مجاز تشکیل شده است.

پس از تولید این پارچه به دلیل وجود پی وی سی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. در نهایت جهت نصب پارچه برای کشسان شدن آن نیازمند گرم کردن سطح پارچه با هیتر دمنده هستیم.


ارسال دیدگاه